Tábornická škola

  • Místo konání: táborová základna Slunečná paseka u Pelhřimova
  • Cílová skupina: členové ČTU ve věku 15 let a více
  • V programu Vás například čekají tato témata: orientace v terénu, základy horolezectví, potápění, první pomoci, příprava expedice, přežití, výstroj, výzbroj, klasické a novodobé materiály, bivaky, oheň, pitná voda, uzlování, meteorologie, hvězdná obloha, týpý, nože, dendrologie, byliny, tábornická ekologie.

Nejbližší tábornická škola je plánována na srpen 2015!

 


Posláním tábornických škol obecně je, dát „zelený tábornický základ“ budoucím instruktorům, vedoucím dětských kolektivů a všem příznivcům přírody a těm, kteří v ní chtějí trávit svůj čas.

Tábornické školy jsou tu pro všechny, kteří chtějí prožít závěr prázdnin v partě kamarádů, přiučit se spoustě zajímavých věcí souvisejících s přírodou a tábornictvím, získat rady od zkušenějších, dozvědět se, jak vést výpravu, expedici, letní tábor, zkusit v praxi základy horolezectví, potápění, naučit se nové hry. To vše uprostřed lesů v úžasném prostředí táborové základny Slunečná paseka pod Křemešníkem.

Ústřední tábornická škola nenásilně doplňuje oficiální vzdělávací kurzy, které jsou v naší organizaci známé pod pojmem „plackování“. Měly by ale mimo svou odbornou stránku hlavně plnit funkci jakési "páteře" ČTU v oblasti etiky, morálky, vztahu k přírodě a tvorby osobnosti.

 


Kontakt

D.T.K. POUTNÍCI Praha

Pomněnková 1373
Praha 10
106 00


737 485 893


PODPORUJÍ NÁS:

 


Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.