Tábornická škola

  • Místo konání: táborová základna Slunečná paseka u Pelhřimova
  • Cílová skupina: členové ČTU ve věku 15 let a více
  • V programu Vás například čekají tato témata: orientace v terénu, základy horolezectví, potápění, první pomoci, příprava expedice, přežití, výstroj, výzbroj, klasické a novodobé materiály, bivaky, oheň, pitná voda, uzlování, meteorologie, hvězdná obloha, týpý, nože, dendrologie, byliny, tábornická ekologie.

 

 


Posláním tábornických škol obecně je, dát „zelený tábornický základ“ budoucím instruktorům, vedoucím dětských kolektivů a všem příznivcům přírody a těm, kteří v ní chtějí trávit svůj čas.

Tábornické školy jsou tu pro všechny, kteří chtějí prožít závěr prázdnin v partě kamarádů, přiučit se spoustě zajímavých věcí souvisejících s přírodou a tábornictvím, získat rady od zkušenějších, dozvědět se, jak vést výpravu, expedici, letní tábor, zkusit v praxi základy horolezectví, potápění, naučit se nové hry. To vše uprostřed lesů v úžasném prostředí táborové základny Slunečná paseka pod Křemešníkem.

Ústřední tábornická škola nenásilně doplňuje oficiální vzdělávací kurzy, které jsou v naší organizaci známé pod pojmem „plackování“. Měly by ale mimo svou odbornou stránku hlavně plnit funkci jakési "páteře" ČTU v oblasti etiky, morálky, vztahu k přírodě a tvorby osobnosti.

 


Kontakt

D.T.K. POUTNÍCI Praha

Pomněnková 1373
Praha 10
106 00


737 485 893


PODPORUJÍ NÁS:

 


Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.